Контакт

Актуелно

Регион13 минути

Вратите за македонските туристи во Грција отворени од 15 јуни, тестови за корона ќе се прават по случаен избор

Грција од 15 јуни ќе ги отвори своите врати за туристи од 29 земји, објави денеска министерот за туризам, Хари...

Македонија52 минути

Чаир, Сарај и Гази Баба со најмногу активни заразени во Скопје

Скопје со 239 активни случаи е град со најголем број заразени. На врвот на листата е скопската општина Чаир со...

Македонија1 час

Заев: Бројките на новозаболените се последица од популизмот на Чулев и Мицкоски

Бројките на новозаболени лица кои ги бележиме деновиве се директна последица од неработењето, популизмот и партиското профитерство на техничкиот министер...

Македонија2 часа

Градоначалникот на Чаир: Ризикот е голем, апелирам да ги почитувате мерките

Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките бидејќи ризикот е сè уште голем. По информациите...

Македонија2 часа

Филипче: Во Тетово и околината не се почитуваат мерките

Во Тетово не се почитуваат решенијата за самоизолација, како и мерките за држење дистанца, забраната за групирање, носењето маски, рече...