Контакт

Актуелно

Македонија7 часа

Пендаровски: Невкусно е во време на криза да се покачуваат плати на функционери

Претседателот, Стево Пендаровски, изјави дека е невкусно во време на економска криза да се покачуваат платите кои се исплаќаат од државниот...

Свет9 часа

Америка ги предупреди граѓаните: Напуштете ја Русија што поскоро

Американскиот Стејт департмент издаде итно предупредување до своите граѓани да не патуваат во Русија. Во соопштението се наведува дека на...

Македонија9 часа

Најчевска: Секој судија што учествува во застарувањето на случаи со високи функционери е криминалец како Мијалков

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто...

Македонија12 часа

Повторно земјотрес во Штип

Земјотрес и денес бил почувствуван од населението во Штип и околината, објави Сеизмолошката опсерваторија. Од тука велат дека потресот бил...

Црна хроника12 часа

Maж нападнат и ограбен во својот дом во Чаир

Триесет и четиригодишен мaж бил нападнат и ограбен во својот дом во Чаир. Нападот во полицијата бил пријавен утрово околу...