Контакт

Актуелно

Свет6 часа

(Видео) Бајден пак падна

Американскиот претседател Џо Бајден повторно падна. Тој се сопна и падна откако ја врачи последната диплома на церемонијата на дипломирање...

Македонија7 часа

(Видео) Северина направи гужва на „Рузвелтова“

Поради концертот на хрватската пејачка Северина, вечерва во клубот „Мош“ во Скопје, настана хаос во сообраќајот на улицата „Рузвелтова“ Колона...

Македонија8 часа

Змија во центарот на Скопје:„Ништо не е искосено, права џунгла“

Змии шират паника кај скопјани. На социјалните мрежи е споделена фотографија од змија, која, како што е наведено, се појавила...

Регион8 часа

Вучиќ разговараше со Зеленски: „Не го признава Косово, зошто да не му подадам рака?“

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека имал краток и фер разговор со украинскиот претседател Володимир Зеленски. „Зошто да не му...

Спорт11 часа

Билетите за мечот Македонија – Украина во продажба од понеделник по цена од 300 и 400 денари

Во понеделник, 5. јуни, ќе започне продажбата на билети за натпреварот на Македонија – Украина (16. јуни, 20:45) на Националната...