Контакт

Актуелно

Регион50 минути

(Видео) Додик: Имаме проблем со САД и ЕУ, не сум го изгубил умот ниту политички, ниту психички

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, за РТРС изјави дека не се плаши од судење за неспроведување на одлуките на...

Скопје2 часа

Без струја денеска делови од Карпош и Бутел

„ЕВН Македонија“ известува дека денеска без електрична енергија ќе останат делови од општина Карпош и општина Бутел. Во периодот од...

Европа3 часа

Дебата во Брисел поради зголемениот број мигранти, Италија ги зголемува своите воени сили

Министрите за внатрешни работи на земјите-членки на Европската унија денеска во Брисел ќе разговараат за зголемениот број мигранти со кои...

Свет3 часа

Кинески хакери украле 60.000 мејлови на Стејт департментот

Еден од претставниците на американскиот Сенат изјави за Ројтерс дека кинеските хакери успеале да украдат околу 60.000 мејлови од американскиот...

Свет11 часа

НАСА ја отвори сондата со примерок од опасниот астероид

Сондата со примероци од астероидот Бену слета на Земјата во неделата, а вчера научниците на НАСА го отворија материјалот од...