Контакт

Актуелно

Европа6 часа

Замрзнат дожд го парализираше аеродромот во Минхен: пистите замрзнаа, летовите откажани

Поради замрзнат дожд утрово повторно беа прекинати летовите на аеродромот во Минхен. Портпаролот на аеродромот потврди за „ДПА“ дека сите...

Македонија7 часа

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Вистинскиот предзнак за убиството на Вања е свирепост – пукано во задушено дете кое требало да биде заложник во изнуда...

Црна хроника8 часа

Казни за 175 возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на...

Сервисни информации8 часа

Сообраќајот се одвива непречено во зимски услови, на Ѓавато има магла со видливост од 100 метри

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено во зимски услови, по наместа влажни коловози. Магла со видливост до 100 метри....

Македонија8 часа

Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, во Скопје појава на магла

Претпладне по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Попладне и во текот на ноќта ќе има локални...