Контакт

Актуелно

Црна хроника27 минути

Мотоциклист од Челопек излета од патот, со тешки повреди пренесен во тетовската Клиничка болница

Вчера, во 14 часот, во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат село Волковија – Тетово, во близина на...

Европа2 часа

Би-би-си потврди: Убиени најмалку 50.000 Руси

Анализата на Би-би-си покажа дека бројот на убиени руски војници во Украина надмина 50.000. Во текот на втората година од...

Регион3 часа

Голем штрајк во Грција: не сообраќаат автобусите, возовите, бродовите

Бродовите се закотвени во грчките пристаништа, а железничките услуги се стопирани денеска бидејќи транспортните работници штрајкуваат и бараат повисоки плати...

Регион3 часа

Дачиќ: Резолуцијата за геноцидот во Сребреница не придонесува за помирување

Првиот потпретседател на владата на Србија и министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, изјави дека резолуцијата за геноцидот во Сребреница...

Македонија4 часа

Филипче: ВМРО-ДПМНЕ 11 години од специјализантите правеше социјални случаи, СДСМ го плати нивниот труд

Да ја потсетам кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Силјановска дека нејзината партија 11 години од приватните специјализанти правеше социјални случаи. Тоа не...