МАКФАКС

Црна хроника

Сообраќајот на автопатот Скопје-Велес е нормализиран

Сообраќајот на автопатот Скопје-Велес е нормализиран

Црна хроника

  На 25.03.2017 година од 18:10  часот сообраќајот  на автопатот Скопје- Велес после наплатна рампа „Сопот“ (Првиот мост),кој беше во прекин  поради случена сообраќајна несреќа, е нормализиран .

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Поради сообраќајка во прекин е сообраќајот меѓу Катланово и Велес

Поради сообраќајка во прекин е сообраќајот  меѓу Катланово и Велес

Црна хроника

  Сообраќајот на патниот правец А1 Катланово – Велес после наплатна станица Сопот, 500 метри по селото Новачани е во прекин поради сообраќајна несреќа, информираат од ЈП „Македонија пат“.  

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Младо момче од с. Неготино по струен удар пренесено на Клинички во Скопје

Младо момче од с. Неготино по струен удар пренесено на Клинички во Скопје

Црна хроника

  Шеснаесет годишно момче од гостиварското село Неготино, полошко, претрпело силен струен удар и паднало во бессознание по обидот да ја затвори вратата од 110 киловолтната трафостаница на излезот од

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Кривична против двајца дилери на дрога

Кривична против двајца дилери на дрога

Црна хроника

  Единица за недозволена трговија со дрога, до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против лицата С.Т. (44) и Ѓ.Г. (30), двајцата  од Скопје, поради постоење основи на

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Едукација и обука на полициски службеници во СВР Охрид

Едукација и обука на полициски службеници во СВР Охрид

Црна хроника

  Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата и Министерството за внатрешни работи  согласно  своите надлежности и согласно  приоритетите,

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Куче повторно нападна мало дете

Куче повторно нападна мало дете

Црна хроника

Четиригодишно дете од Неготино било каснато од куче во петок наутро. Детето утрово излегло во дворот на својата куќа и

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Заради нерасчистен долг меѓу две фирми, скопјанец избоден со ножици

Заради нерасчистен долг меѓу две фирми, скопјанец избоден со ножици

Црна хроника

Заради нерасчистени должнички односи помеѓу двете фирми, едно лице заврши во болница со тешки телесни повреди. Како што соопшти полицијата,

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Насилник се обидел да извади знаме од турски дипломатски автомобил

Насилник се обидел да извади знаме од турски дипломатски автомобил

Црна хроника

Непознато лице се обидело да го извади знамето на Република Турција поставено на дипломатски автомобил, а откако не успеало во

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Кривична против маж, кој упатувал вербални навреди и закани по животот на сопругата

Кривична против маж, кој упатувал вербални навреди и закани по животот на сопругата

Црна хроника

  Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување на сигурноста“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.И.

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Во Скопје се случија 13 сообраќајки, во кои се повредени четири лица

Во Скопје се случија 13 сообраќајки, во кои се повредени четири лица

Црна хроника

  Во изминатите 24 часа на територијата на градот Скопје се случија 13 сообраќајни несреќи. Од нив во десет има

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017
1 2 3 860

Макфакс е-билтен

Email *