МАКФАКС

Црна хроника

Дупнал гуми на полициско комбе и избегал

Дупнал гуми на полициско комбе и избегал

Црна хроника

  Во петокот во периодот по 23 часот во Битола пред кафе бар „Јагода“, непознато лице искористувајќи прилика додека полициските службеници биле ангажирани на акциска контрола, со остар предмет ги

Прочитајте го целиот напис
25.02.2017

Во Струга пронајдени 42 килограми марихуана

Во Струга пронајдени 42 килограми марихуана

Црна хроника

  Околу 42 килограми зелена тревкаста материја се пронајдени во патнички автомобил, синоќа во Струга при координирана акција на криминалистичката полиција од Струга и Охрид. Акцијата, беше реализирана околу 22

Прочитајте го целиот напис
25.02.2017

Исчезнато двегодишно девојче откако останало да одмори во село Кленоец

Исчезнато двегодишно девојче откако останало да одмори во село Кленоец

Црна хроника

Двегодишно девојче исчезнало во селото Кленоец откако роднина го оставил покрај патот бидејќи не можело повеќе да оди пеш. Настанот се случил во четвртокот, кога В.Ј. (32) од село Карбуница пријавил

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

Машки труп извлечен од Вардар кај Долно Лисиче

Машки труп извлечен од Вардар кај Долно Лисиче

Црна хроника

Машки труп бил изваден во четвртокот попладне од водите на Вардар во Долно Лисиче. Како што соопшти полицијата, идентитетот не е утврден, а со наредба на Јавен обвинител телото е

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

Фатени двајца крадци на дрва, се обиделе да ги прегазат и полицајците

Фатени двајца крадци на дрва, се обиделе да ги прегазат и полицајците

Црна хроника

  Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „кражба на дрва од туѓа шума“, СВР Охрид поднесе кривична

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

Татко и син тепале сограѓанин со метални палки

Татко и син тепале сограѓанин со метални палки

Црна хроника

  Во средата утрото татко и син пресретнале еден тетовец и го тепале со метални прачки, а му се заканувале

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Кривична и 30 дена притвор за убиецот на охриѓанката

Кривична и 30 дена притвор за убиецот на охриѓанката

Црна хроника

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ј.К. (37) од Куманово, со привремен престој во Охрид поради постоење основи за

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Баба изгорела во својата куќа во Нов Дојран

Баба изгорела во својата куќа во Нов Дојран

Црна хроника

  Во пожар што ја зафатил семејната куќа на П.К.С. во Нов Дојран на ул.„Илинденска“, изгорела деведесет и две годишна

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Мртов маж пронајден во Илинден

Мртов маж пронајден во Илинден

Црна хроника

  Безживотно тело на маж најдено е утрината околу 10 часот на местото викано Пуста Кула во населбата Илинден. Случаен

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Пронајден осомничениот за убиството во Охрид

Пронајден осомничениот за убиството во Охрид

Црна хроника

  Во координирана акција на надлежните органи, лоцирано беше лицето кое е осомничено за извршеното Разбојништво со смртни последици, кое

Прочитајте го целиот напис
22.02.2017
1 2 3 852

Макфакс е-билтен

Email *