МАКФАКС

Црна хроника

Арамија се обидел да ограби обложувалница, но му ја треснале вратата пред нос

Арамија се обидел да ограби обложувалница, но му ја треснале вратата пред нос

Daily news

Вработен од обложувалница спречил грабеж откако му ја затворил вратата на крадецот. Како што соопшти полицијата, во петокот Б.М. пријавил дека во спортската обложувалница „Спорт Лајф“ лоцирана во населба Хром

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Полицаец нападнат во поликлиника „Ѓорче Петров“

Полицаец нападнат во поликлиника „Ѓорче Петров“

Daily news

Полицаец бил нападнат од страна на пациенти во петокот вечер во поликлиниката „Ѓорче Петров“, соопштија од полициската станица во населбата Ѓорче Петров. Пациентите го нарушиле јавниот ред и мир, а

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Пожарот кај „Здравко Цветковски“ локализиран – нема повредени (галерија)

Пожарот кај „Здравко Цветковски“ локализиран – нема повредени (галерија)

Daily news

Пожарот кој избувна во бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и не постои можност за негово проширување на останатите бараки во непосредна близина.. Според надлежните повредени

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

За 15 диазепами дилер на дрога оди затвор

За 15 диазепами дилер на дрога оди затвор

Daily news

  Полицијата во неколку градови фатиле ситни дилери на дрога за што поднеле кривични пријави. На 20.04.2017 година во 08.15 часот во Штип, поради постоење основи на сомнение за сторени

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Полицаец фатил крадец на акумулатор

Полицаец фатил крадец на акумулатор

Daily news

  Полициски службеник, вчера околу 20.50 часот на ул. „Марксова“, во Прилеп забележал две лица како вршат кражба на акумулатор,

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Исчезнаа девојка и жена од Скопје, пронајден исчезнат тинејџер од село Младо Нагоричане

Исчезнаа девојка и жена од Скопје, пронајден исчезнат тинејџер од село Младо Нагоричане

Daily news

Вчера во полициската станица во Чаир се пријавени две исчезнати скопјанки. Скопјанец вчера во полициска станица во Чаир пријавил дека

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Арамија ограбувал цркви низ демирхисарско

Арамија ограбувал цркви низ демирхисарско

Daily news

Жител на кочанското село Полаки ограбувал цркви на подрачјето на селата Спотоница, Суводол, Загориче, Жван и Демир Хисар. НК за

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Трагедија на влезот на Велес – возач на „сканија“ загина при пад во бездна

Трагедија на влезот на Велес – возач на „сканија“ загина при пад во бездна

Daily news

Млад возач загина откако управувајќи товарно возило „сканија“ со велешки регистарски ознаки и приколка „Шмиц“ со велешки регистарски ознаки, изгубил

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Кавга во бифе во Кривогаштани, еден прободен со нож

Кавга во бифе во Кривогаштани, еден прободен со нож

Daily news

Вербална расправија меѓу две лица во средата попладне во бифе во прилепско Кривогаштани заврши со еден ранет со нож. Како

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Ограбено казино во Скопје и обложувалница во Прилеп

Ограбено казино во Скопје и обложувалница во Прилеп

Daily news

Вооружен разбојник во средата наутро ограбил казино на булеварот Партизански одреди во Скопје. Сторителот со закана со пиштол од вработените

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017
1 2 3 867

Макфакс е-билтен

Email *