МАКФАКС

Спорт

Ѓоковиќ се враќа за Мастерсот во Монте Карло

Ѓоковиќ се враќа за Мастерсот во Монте Карло

Популарно

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ кој се рехабилитира од повредата на лактот, на тениските терени ќе се врати за егзибицијата во Монте Карло, која му претходи на Мастерс турнирот кој се

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Симеоне: Имав 35 милиони причини да го напуштам Атлетико

Симеоне: Имав 35 милиони причини да го напуштам Атлетико

Меѓународен

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Чоло Симеоне, открил дека одбил понуда од кинески клуб вредна 35 милиони евра. Аргентинецот не сакал да го напушти Атлетико бидејќи сака да го освои

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути

Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути

Меѓународен

Реал и Барселона кон крајот на јули ќе одиграат пријателски натпревар во Мајами на стадионот „Хард Рок“, чии капацитет изнесува 65.000 места. Интересот за натпреварот на вечните ривали, Реал и

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Хамилтон: Ферари е фаворит; Фетел: Не, вие сте фаворити

Хамилтон: Ферари е фаворит; Фетел: Не, вие сте фаворити

Популарно

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, оценил дека Ферари е фаворит за титулата во новата сезона во Формула 1, кој ќе започне в недела со трката за Големата награда на Австралија.

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Левандовски: Во Баерн ги имам условите кои би ги имал и во Реал

Левандовски: Во Баерн ги имам условите кои би ги имал и во Реал

Меѓународен

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, во разговор со новинарите на Bild, открил зошто ја одбил понудата на Реал и

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

ЛШ на УЕФА полека станува затворен систем

ЛШ на УЕФА полека станува затворен систем

Меѓународен

Европската фудбалска унија (УЕФА) ги потврди промените за пополнување на Лигата на шампионите, кои во сила ќе стапат од сезоната

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Шпанската лига жестоко ја казни Севилја

Шпанската лига жестоко ја казни Севилја

Меѓународен

Комисијата за натпревари при Фудбалскиот сојуз на Шпанија ригорозно ја казни Севилја, поради навредите кои нејзините навивачи му ги испратија

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Борозан и Симиќ нема повеќе да играат за Црна Гора, добиле понуди од други репрезентации

Борозан и Симиќ нема повеќе да играат за Црна Гора, добиле понуди од други репрезентации

Популарно

Најдобрите црногорски ракометари, Вуко Борозан и Небојша Симиќ го известиле Ракометниот сојуз на Црна Гора дека повеќе нема да настапуваат

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Денвер го сруши шампионот Кливленд

Денвер го сруши шампионот Кливленд

Меѓународен

Денвер го победи актуелниот НБА шампион Кливленд 126:113 и ја одржа разликата од две победи во однос на Портланд, во

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

НБА историја: Вестбрук до трипл-дабл без промашен шут

НБА историја: Вестбрук до трипл-дабл без промашен шут

Меѓународен

Расел Вестбук еден од најдобрите играчи на денешницата, продолжи да руши рекорди во НБА лигата. Вестбрук против Филаделфија го забележа

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *