МАКФАКС

Спорт

Н’Голо Канте, играч на сезоната во Премиер лигата

Н’Голо Канте, играч на сезоната во Премиер лигата

Daily news

Фудбалерот на Челзи, Н’Голо Канте, е прогласен за најдобар играч во Премиер лигата на Англија, во тековната сезона, во изборот на Здуржението на професионални фудбалери (ПФА). Репрезентативецот на Франција, 26-годишниот

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Самјуел Ето: Бог се врати и има име – Меси

Самјуел Ето: Бог се врати и има име – Меси

Daily news

Напаѓачот на Барселона одигра уште едно спектакуларно „Ел Класико“ и како и многупати досега го воодушеви фудбалскиот свет. Меси постигна два гола во победата на Барселона од 3:2, на „Сантијаго

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Бостон врати уште еден брејк, Вестбрук руши рекорди (Видео)

Бостон врати уште еден брејк, Вестбрук руши рекорди (Видео)

Daily news

Бостон го врати двојниот брејк и израмни во четвртфиналната серија на Истокот, против Чикаго на 2-2, идентичен е резултатот во серијата на Западот помеѓу Јута и ЛА Клиперс, додека Хјустон

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Ибрахимовиќ: Ќе се вратам посилен

Ибрахимовиќ: Ќе се вратам посилен

Daily news

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ, рекол дека нема намера да стави крај на кариерата и покрај повредата на предниот вкрстен лигамент во коленото. Ибрахимовиќ, дополнил дека по повредата ќе

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Барса се врати во шампионската трка, Меси го замолкна „Бернабеу“ (Фото+Видео)

Барса се врати во шампионската трка, Меси го замолкна „Бернабеу“ (Фото+Видео)

Daily news

Фудбалерите на Барселона го совладаа Реал 3:2 (1:1) во 173-от првенствен дуел, одигран во рамките на 33.коло и се вратија

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

Метла за Индијана, Кливленд прв полуфиналист на Истокот

Метла за Индијана, Кливленд прв полуфиналист на Истокот

Daily news

Бранителот на титулата во НБА лигата, Кливеленд избори пласман во конференциското полуфинале, откако серијата против Индијана ја доби со 4-0.

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

Бентеке му пресуди на поранешниот тим (Видео)

Бентеке му пресуди на поранешниот тим   (Видео)

Daily news

Кристал Палас го победи Ливерпул со 2:1 во 34.коло, во Премиер лигата. Лондонскиот тим стана втората екипа во историјата која

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

Барселона на минус два пред реваншот со Кил

Барселона на минус два пред реваншот со Кил

Daily news

Кил го добри првиот четвртфинален дуел против Барселона 28:26, додека ПСЖ победи во Унгарија кај Пик Сегед 30:27 и со

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

Победа на Арсенал за лондонско финале во ФА купот (Фото галерија и Видео)

Победа на Арсенал за лондонско финале во ФА купот (Фото галерија и Видео)

Daily news

Арсенал е вториот финалист во ФА купот, откако во полуфиналето со пресврт и по продолженијата го победи Манчестер Сити со

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

ПМФЛ, 28.коло: Вардар победи, нов кикс на Шкендија

ПМФЛ, 28.коло: Вардар победи, нов кикс на Шкендија

Daily news

Вардар маршира кон одбрана на шампионската титула во Првата македонска фудбалска лига, откако по 28.коло стекна предност од 13 бода

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

Макфакс е-билтен

Email *