МАКФАКС

Домашен

Пандев: Фаворит сме, да го покажеме тоа и на теренот

Пандев: Фаворит сме, да го покажеме тоа и на теренот

Домашен

Македонската фудбалска репрезентација ги заврши мини подготвките во Скопје пред квалификациската пресметка против Лихтенштајн. Националниот тим, в четврток во утронските часови ќе отпатува за Вадуц. Македонија сеуште е без победа

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Претпоследниот бран на пријавување до 31-ви март за Виз Ер Скопскиот маратон

Претпоследниот бран на пријавување до 31-ви март за Виз Ер Скопскиот маратон

Домашен

Виз Ер Скопскиот маратон како и секоја година, ги поттикнува сите на заеднички начин да ги исполнат своите цели и заедно да го поминат денот на што е можно позабавен

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Стефановска петта на турнир во Премиер карате-лигата

Стефановска петта на турнир во Премиер карате-лигата

Домашен

Каратистката на Макпетрол во борби, во категоријата до 68 килограми Моника Стефановска, го освои петтото место на престижната Премиер карате-лига, која викендов се одржа во Ротердам, Холандија. Стефановска, во борбата

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Домашен

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Дејан Недев „златен“ на Фудокан купот во Виена

Дејан Недев „златен“ на Фудокан купот во Виена

Домашен

Дејан Недев се закити со златен медал на Европскиот Фудокан куп „Дунав 2017“, кој викендов се одржа во Виена, Австрија.

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Домашен

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Јуниорките изборија пласман на ЕП

Јуниорките изборија пласман на ЕП

Домашен

Женската јуниорска ракометна репрезентација на Македонија избори пласман на Европското првенство ,кое летово ќе се игра во Словенија. Македонските јуниорки,

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

ПМФЛ, 23.коло: Победи на фаворитите

ПМФЛ, 23.коло: Победи на фаворитите

Домашен

Вардар и Шкендија забележаа рутински победи на гостувањата кај двете последнопласирани екипи во Првата македонска фудбалска лига, Македонија ЃП и

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Ракометарките повторно поразени од Србија

Ракометарките повторно поразени од Србија

Домашен

Македонската женска ракометна репрезентација го забележа и вториот пораз од селекцијата на Србија. Двете репрезентации, во петокот и саботата, одиграа

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Ракометарките загубија од Србија во првиот контролен натпревар

Ракометарките загубија од Србија во првиот контролен натпревар

Домашен

Женската ракометна репрезентација на Македонија загуби во првиот од двата договорени контролни натпревари со репрезентацијата на Србија. Во салата, во

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017
1 2 3 469

Макфакс е-билтен

Email *