МАКФАКС

Регион

Босна и Херцеговина седма според бројот на борци во ИД по глава на жител

Босна и Херцеговина седма според бројот на борци во ИД по глава на жител

Daily news

Босна и Херцеговина е на седмото место според бројот на борци од земјата кои се борат во Исламската држава според бројот на населението. Резултатите се добиени според истражувањето на Националниот

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Дачиќ до САД: Ќе реагиравте ли вака да беше Скопје во Голема Албанија?

Дачиќ до САД: Ќе реагиравте ли вака да беше Скопје во Голема Албанија?

Daily news

Изјавите на Еди Рама, Хашим Тачи и Јонуз Муслиу за обединување на сите Албанци и за создавање на Голема Албанија не се “невнимателни”, ја искоментира српскиот шеф на дипломатијата Ивица

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Хрватска воведе парични санкции за пратениците

Хрватска воведе парични санкции за пратениците

Daily news

Саборот на Хрватска ги изгласа измените на Законот за правата и должностите на пратениците во ова тело со кои тие што нема да присуствуваат на седница ќе бидат парично казнети

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Хан: Сакаме политичка волја место политички игри

Хан: Сакаме политичка волја место политички игри

Daily news

Локалните лидери на земјите од Западен Балкан треба да направат поголеми напори за да продолжат со напредокот кон ЕУ и, наместо политички игри, да покажат политичка волја и вистински реформи,бидејќи

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Оливер Ивановиќ е ослободен со кауција, ќе се брани од слобода

Оливер Ивановиќ е ослободен со кауција, ќе се брани од слобода

Daily news

  На лидерот на ГИ СДП, Оливер Ивановиќ, му е укинат куќниот притвор и сѐ до повторувањето на судењето ќе

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Грчката полиција сѐ уште не ги фатила смелите крадци од Пиреја

Грчката полиција сѐ уште не ги фатила смелите крадци од Пиреја

Daily news

  Грчката полиција сѐ уште не ги фатила смелите крадци кои влегоа во банка во Пиреја, а притоа зедоа 8

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Дачиќ: Албанците треба добро да ги одмерат своите зборови

Дачиќ: Албанците треба добро да ги одмерат своите зборови

Daily news

Албанските политичари станаа закана за мирот и стабилноста на Балканот и Европа оцени српскиот вицепремиер и министер за надворешни работи

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Сѐ повеќе Грци сакаат да останат во странство

Сѐ повеќе Грци сакаат да останат во странство

Daily news

  Четворица од 10 граѓани на Грција кои заминале во странство во потрага по професионална кариера и подобар животен стандард

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Албанскиот лидер од Бујановац ги предупреди Србите да бидат задоволни што Албанците сѐ уште не го побарале Ниш

Албанскиот лидер од Бујановац ги предупреди Србите да бидат задоволни што Албанците сѐ уште не го побарале Ниш

Daily news

  Претседателот на Националниот совет на Албанците во Бујановац, Источна Србија, Јонуз Муслиу, ги предупреди Србите дека треба да се

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

B92: Хашим Тачи го повтори предупредувањето на Рама за “обединување” на Косово и Албанија, ако можноста за членство во ЕУ избледе

B92: Хашим Тачи го повтори предупредувањето на Рама за “обединување” на Косово и Албанија, ако можноста за членство во ЕУ избледе

Daily news

  Ако Европската Унија ја затвори вратата за Косово, “сите Албанци во регионот ќе живеат во една единствена држава, за

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Макфакс е-билтен

Email *