МАКФАКС

Tag "bizarno"

Во Шпанија детски фудбалски натпревар се претвори во родителска тепачка (ВИДЕО)

Во Шпанија детски фудбалски натпревар се претвори во родителска тепачка (ВИДЕО)

Бизарно

На шпанскиот остров Мајорка на натпреварот меѓу детските екипи на локалните фудбалски екипи Колеренсе и Аларо, неразумните родители пред своите наследници ја демонстрираа најгрдата страна на спортот, тепајќи се на

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Љубопитно „јети“ влета во живо на американска телевизија (ВИДЕО)

Љубопитно „јети“ влета во живо на американска телевизија (ВИДЕО)

Бизарно

Несмасниот „снежен човек“ го прекина метеоролошкиот прилог пренесуван во живо на американскиот телевизиски канал 22News, стана ѕвезда на YouTube.   Како што пренесува весникот The Huffington Post, инцидентот се одиграл

Прочитајте го целиот напис
13.02.2017

Саудиски принц закупи половина авион, за своите соколи

Саудиски принц закупи половина авион, за своите соколи

Бизарно

Еден од корисниците на порталот Reddit објави фотографија на којашто се снимени повеќе од 80 соколи ловци удобно сместени во салонот на патнички авион. Според авторот на постот, фотографијата му

Прочитајте го целиот напис
31.01.2017

Американец го „обеси“ Трамп со знамето на СССР

Американец го „обеси“ Трамп со знамето на СССР

Бизарно

Жител на американскиот град Форт Вејн, во сојузната држава Индијана беа вознемирен забележувајќи труп обесен на дрво кој во рацете држи знаме на поранешниот Советски сојуз, но подоцна се покажало

Прочитајте го целиот напис
31.01.2017

Семејство загина под стотици килограми облека

Семејство загина под стотици килограми облека

Бизарно

Брачна двојка и нивната 12-годишна ќеркичка бизарно загинаа во нивниот дом во шпанскиот град Аликанте, откако врз нив се струполиле

Прочитајте го целиот напис
29.01.2017

Љубители на селфи до смрт измачија делфинче

Љубители на селфи до смрт измачија делфинче

Бизарно

Корисниците на социјалните мрежи се гневни поради инцидентот кој се одиграл на плажата кај Санта Тересите во Аргентина, кога толпата

Прочитајте го целиот напис
29.01.2017

ВИДЕО. Двајца турски фудбалери го постигнаа најбизарниот автогол

Голманот на турскиот фудбалски клуб Газиантеп ја испушти топката од рацете прославувајќи го со соиграчот одбранетиот пенал, но така двајцата

Прочитајте го целиот напис
27.01.2017

Пензионер украл од ветерани 150.000 долари и ги потрошил на порно

Пензионер украл од ветерани 150.000 долари и ги потрошил на порно

Бизарно

Жител на американскиот град Мансфилд, 72-годишниот Фредерик Браун, е осуден на 2,5 години затвор поради кражба наоколу 150.000 долари од

Прочитајте го целиот напис
25.01.2017

ВИДЕО.Кувајтски водител потпали гостин во пренос во живо

ВИДЕО.Кувајтски водител потпали гостин во пренос во живо

Бизарно

Телевизиски водител на забавна емисија изведе бизарен трик полевајќи го со бензин и потпалувајќи го својот гостин во директен пренос.

Прочитајте го целиот напис
24.01.2017

Австралиски актер застрелан на снимање спот

Австралиски актер застрелан на снимање спот

Бизарно

Млад австралиски актер смртно е застрелан во понеделникот во текот на снимањето на музичко видео во бар во Бризбеј, соопшти

Прочитајте го целиот напис
23.01.2017

Макфакс е-билтен

Email *