МАКФАКС

Tag "drzava"

ЛП: Оправдани се настојувањата на парламентарното мнозинство што побрзо да се избере претседател на Собранието и влада на РМ

ЛП: Оправдани се настојувањата на парламентарното мнозинство што побрзо  да се избере претседател на Собранието и влада на РМ

Daily news

  Извршниот комитет на ЛП на синоќешната седница ја разгледуваше актуелната политичка состојба во државата при што констатира дека се оправдани настојувањата на парламентарното мнозинство што побрзо да се конституираат

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани

Политика

  Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани, бидејќи може да ја нема ако биде оставена на остварувањето на планот на лидерот на опозицијата Зоран Заев и неговите

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Притворени четворица џихадисти, подготвувале терористички акт на натпреварот меѓу Албанија и Израел

Притворени четворица џихадисти, подготвувале терористички акт на натпреварот меѓу Албанија и Израел

Регион

  Албанското МВР соопшти дека уапсило четворица албански државјани од Скадар, за кои постојат сомневања дека подготвувале терористички акт проти израелските фудбалер на натпреварот помеѓу Албанија и Израел, кој требаше

Прочитајте го целиот напис
08.11.2016

Макфакс е-билтен

Email *