МАКФАКС

Tag "grcija"

Грчката полиција сѐ уште не ги фатила смелите крадци од Пиреја

Грчката полиција сѐ уште не ги фатила смелите крадци од Пиреја

Daily news

  Грчката полиција сѐ уште не ги фатила смелите крадци кои влегоа во банка во Пиреја, а притоа зедоа 8 заложници и ограбија меѓу 40 и 50 сефа. Грабежот што

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Aгрофилија: Грција се искачи за седум места во извештајот за конкурентност во областа на патувањата и туризмот

Aгрофилија: Грција се искачи за седум места во извештајот за конкурентност во областа на патувањата и туризмот

Daily news

  Според извештајот за 2017 година за конкурентноста во областа на патувањата и туризмот, кој го составува Светскиот економски форум, Грција постигна импресивен напредок. Таа е поставена на 24-то место

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Србија ќе ги црпи грчките искуства за интеграција во ЕУ

Србија ќе ги црпи грчките искуства за интеграција во ЕУ

Daily news

  Српската министерка задолжен за европска интеграција Јадранка Јоксимовиќ е во дводневна посета на Грција, каде ќе разговара за билатералните односи помеѓу Белград и Атина, пишува весникот Blic.   Во

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Грција: Исчезнатиот хеликоптер на армијата се урнал во реонот на Сарандапоро

Грција: Исчезнатиот хеликоптер на армијата се урнал во реонот на Сарандапоро

Daily news

  Исчезнатиот хеликоптер на грчката армија се урнал во реонот на Сарандапоро, Централна Грција, пренесува во средата CNN.gr. Телевизијата наведува дека леталото исчезнало од радарите некаде во реонот на Кожани.

Прочитајте го целиот напис
19.04.2017

Во 2017 година економскиот раст на Грција ќе достигне 2,2%

Во 2017 година економскиот раст на Грција ќе достигне 2,2%

Daily news

  Економскиот раст на Грција ќе достигне 2,2% во 2017 година и 2,7% во 2018 година, објави Меѓународниот монетарен фонд

Прочитајте го целиот напис
19.04.2017

Лагард: Техничките детали за олеснување на грчкиот долг треба да бидат решени сега

Лагард: Техничките детали за олеснување на грчкиот долг треба да бидат решени сега

Daily news

  Договорот за одржливоста на грчкиот долг треба да биде во согласност со правилата на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), изјави

Прочитајте го целиот напис
13.04.2017

Грција даде под концесија 40 аеродроми

Грција даде под концесија 40 аеродроми

Daily news

  Грција префрли 14 регионални аеродроми на германскиот конзорциум „Фрапорт“ на период од 40 години, што е еден од клучните

Прочитајте го целиот напис
11.04.2017

Грчките конзервативци водат пред СИРИЗА

Грчките конзервативци водат пред СИРИЗА

Daily news

  Десноцентристичка партија Нова демократија ја зголеми својата предност пред левичарската СИРИЗА и доколку сега има избори конзервативците ќе победат

Прочитајте го целиот напис
11.04.2017

Европскиот суд за човекови права ја обвини Грција за присилна работа на мигрантите

Европскиот суд за човекови права ја обвини Грција за присилна работа на мигрантите

Европа

Европскиот суд за човекови права во четвртокот ја обвини Грција дека не сторила доволно да ги заштити мигрантските работници кои

Прочитајте го целиот напис
30.03.2017

Во Грција се самозапали сириски бегалец

Во Грција се самозапали сириски бегалец

Европа

Сириски бегалец се здобил со тешки изгореници откако во четвртокот се обиде да се запали на егејскиот остров Хиос, каде

Прочитајте го целиот напис
30.03.2017
1 2 3 5

Макфакс е-билтен

Email *