МАКФАКС

Tag "mozambik"

Мозамбик: Млад фудбалер усмртен од крокодил

Мозамбик: Млад фудбалер усмртен од крокодил

Бизарно

  Младиот 19-годишен фудбалер Алберто Гино, член на фудбалскиот клуб Атлетико Минеиро де Тете од Мозамбик, смртно настрадал откако бил нападнат од крокодил на реклата Замбези, пренесуваат светските медиуми.  

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Во експлозија на цистерна загинаа 73 луѓе во Мозамбик

Во експлозија на цистерна загинаа 73 луѓе во Мозамбик

Вести

Најмалку 73 луѓе загинаа а повеќе од сто се повредени во четвртокот во експлозија на цистерна во Мозамбик додека се обидувале да извлечат гориво од превртеното возило кое експлодирало, соопштија

Прочитајте го целиот напис
17.11.2016

Макфакс е-билтен

Email *