МАКФАКС

Tag "resenie"

Адеми: Обврска на политичарите е работат на остварувањето на стратешките приоритети

Адеми: Обврска на политичарите е работат на остварувањето на стратешките приоритети

Daily news

  Вицепремиерот за европски прашања Арбр Адеми во четвртокот оствари редовна работна средба со евроамбасадорот Самуел Жбогар, на која се дискутираа повеќе теми од европската агенда на Република Македонија, соопштуваат

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Надворешна политика

  Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *