Таравари: Седумтемина гостиварци хоспитализирани на Инфективната клиника се во стабилна состојба

Таравари: Седумтемина гостиварци хоспитализирани на Инфективната клиника се во стабилна состојба

Седумтемина пациенти од Гостивар, кои се хоспитализирани на Инфективната клиника, се во стабилна состојба, информира министерот за…