МАКФАКС

Занимливости

ЕУ усвои нови стрикни еколошки норми

ЕУ усвои нови стрикни еколошки норми

Daily news

  Специјалниот комитет со претставници на 28-те земји членки гласаа со квалификувано мнозинство за амандманите кои се ставени во т.н.. Референтен документ, за најдобри достапни техники при големие горивни инсталации,

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

(ЖЕШКО ФОТО) Џеј Ло во проѕирен фустан, кој ништо не сокрива

(ЖЕШКО ФОТО) Џеј Ло во проѕирен фустан, кој ништо не сокрива

Daily news

  На доделувањето на наградите за латино музика, кое се одржа во Мајами, пејачката и актерка, Џенифер Лопез повторно го собра сето внимание на гостите и публиката. Таа беше облечена

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Maслата од егзотични растенија делуваат благопријатно на настинката

Maслата од егзотични растенија делуваат благопријатно на настинката

Daily news

Маслата од еукалиптус, оригано, босилек, чајно дрво и нане благотворно делуваат при настинката и грипот и поради тоа се препорачуваат за инхалација или како составен дел на спрејовите за носната

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

(ФОТО) На 37 години таа е како зајак – биолошка мајка на 38 деца

(ФОТО) На 37 години таа е како зајак – биолошка мајка на 38 деца

Daily news

  Триесет и седум годишна жена од Уганда има исклучителната дарба да создава, да раѓа бебиња. Денес Миријам Набатанзи е горда мајка на цели 38 деца. Таа живее во малото

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Џенифер Гарнер и Бен Афлек ќе му дадат уште една шанса на нивниот брак

Џенифер Гарнер и Бен Афлек ќе му дадат уште една шанса на нивниот брак

Daily news

Познатиот холивудски пар Џенифер Гарнер и Бен Афлек одлучиле да му дадат уште една шанса на својот брак, откако во

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Поранешниот сопруг на Скарлет Јохансон бара старателство над ќерката

Поранешниот сопруг на Скарлет Јохансон бара старателство над ќерката

Daily news

Поранешниот сопруг на актерката Скарлет Јохансон, францускиот бизнисмен Ромен Дориак побара старателство над нивната ќерка Роуз, јави „Дејли Мејл“. Иако,

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Никол Кидман во кампања за промоција на турскиот туризам

Никол Кидман во кампања за промоција на турскиот туризам

Daily news

Холивудската ѕвезда Никол Кидман ќе се појави во реклами за турската туристичка понуда наменети за пазарите во Германија и Русија,

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Актерката Миша Бартон уценета со порно снимка за 500.000 долари

Актерката Миша Бартон уценета со порно снимка за 500.000 долари

Daily news

Актерката Миша Бартон повторно се најде во центарот на вниманието на таблоидите, откако во јавноста протече информација дека засега непознат

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Ким Кардашијан заработува и до половина милион долари за една објава на Инстаграм

Ким Кардашијан заработува и до половина милион долари за една објава на Инстаграм

Daily news

Ким Кардашијан е една од најпопуларните личности на Инстаграм, зад себе има неколку успешни проекти, а сето тоа го направи

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Лејди Гага и Бредли Купер ќе снимат римејк на „Ѕвездата е родена“

Лејди Гага и Бредли Купер ќе снимат римејк на „Ѕвездата е родена“

Daily news

Американскиот актер Бредли Купер и пејачката Лејди Гага ќе играат во римејк на филмот „Ѕвездата е родена“, пишува „Варајети“. Овој

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Макфакс е-билтен

Email *