МАКФАКС

Бизарно

Маж почина во експлозија на машина за билети во Дортмунд

Маж почина во експлозија на машина за билети во Дортмунд

Бизарно

  Маж на возраст од 31 година е пронајден мртво во вторник наутро на железничка станица во Дортмунд, Германија, откако експлодирала машината за билети. Обдукција на телото ќе се врши

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Во Шпанија детски фудбалски натпревар се претвори во родителска тепачка (ВИДЕО)

Во Шпанија детски фудбалски натпревар се претвори во родителска тепачка (ВИДЕО)

Бизарно

На шпанскиот остров Мајорка на натпреварот меѓу детските екипи на локалните фудбалски екипи Колеренсе и Аларо, неразумните родители пред своите наследници ја демонстрираа најгрдата страна на спортот, тепајќи се на

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Мозамбик: Млад фудбалер усмртен од крокодил

Мозамбик: Млад фудбалер усмртен од крокодил

Бизарно

  Младиот 19-годишен фудбалер Алберто Гино, член на фудбалскиот клуб Атлетико Минеиро де Тете од Мозамбик, смртно настрадал откако бил нападнат од крокодил на реклата Замбези, пренесуваат светските медиуми.  

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Куче застрелано на аеродромот во Оукленд откако три часа трчало по пистата

Куче застрелано на аеродромот во Оукленд откако три часа трчало по пистата

Бизарно

Полицијата на Нов Зеланд во петок застрела куче од тимот за обезбедување на аеродромот во Оукленд, бидејќи побегнало и три часа трчало по пистата, заради што биле одложени 16 летови.

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

Бразилскиот претседател поради духови се исели од резиденцијата

Бразилскиот претседател поради духови се исели од резиденцијата

Бизарно

Бразилскиот претседател, Мишел Темер со семејството се одлучил да ја напушти неговата службена резиденција во бразилската престолнина Бразилија поради лошите

Прочитајте го целиот напис
13.03.2017

Пијана жена слетала од надвозник на пруга, па продолжила да вози

Пијана жена слетала од надвозник на пруга, па продолжила да вози

Бизарно

Пијана жена во германскиот град Диселдорф со автомобилот ја пробила заштитната ограда на надвозникот, слетала со возилото на железничка пруга

Прочитајте го целиот напис
12.03.2017

Одгледал питон со „смајли“ на кожата

Одгледал питон со „смајли“ на кожата

Бизарно

Џастин Кобилка осум години минал во обидот да одгледа бел питон со жолт „смајли“ на кожата, што на крајот и

Прочитајте го целиот напис
08.03.2017

Над 120 гости побегнале од ресторан без да платат сметка

Над 120 гости побегнале од ресторан без да платат сметка

Бизарно

Повеќе од 120 гости кои прославувале крштевка во ресторан во град на северозападот на Шпанија, одеднаш побегнале од ресторан без

Прочитајте го целиот напис
03.03.2017

Њујоршката полиција ловела бик низ улиците на Квинс

Њујоршката полиција ловела бик низ улиците на Квинс

Бизарно

Њујоршката полиција повеќе од два часа ловеше див бик низ улиците на Квинс, кој побегнал од локалната кланица, пренесуваат американските

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Полиција отклучувала љубовници во Шведска што го изгубиле клучот од лисиците

Полиција отклучувала љубовници во Шведска што го изгубиле клучот од лисиците

Бизарно

  Љубовна двојка во Шведска ја зачиниле својата сексуална игра со помош на „лисици“, но при тоа го загубиле клучот,

Прочитајте го целиот напис
16.02.2017
1 2 3 75

Макфакс е-билтен

Email *