Контакт

Макфакс

  Артикли од Макфакс

  Актуелно

  Македонија22 минути

  Народниот правобранител ги повика властите да ги почитуваат правата на мигрантите

  Народниот правобранител по повод одбележувањето на Меѓународниот ден на бегалците, 20 јуни, се приклучува кон апелот на Високиот комесаријат за...

  Црна хроника2 часа

  176 возачи возеле под дејство на алкохол

  Синоќа (19/20.06.2021) од 22.00 часот до 03.00 часот Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република...

  Македонија3 часа

  Денеска и утре прскање против комарци во Скопје

  Градот Скопје информира дека денеска и утре во раните утрински часови се одвиваше авионска дезинсекција против возрасни форми на комарци....

  Македонија4 часа

  Град Скопје најави почеток на летна градежна офанзива на улиците и булеварите

  Градот Скопје соопшти дека ја почнува летната градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици и булевари. Во претстојниот...

  Македонија4 часа

  На Табановце зголемена фреквенција на возила, за влез се чека околу 20 минути

  Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ГП Табановце се бележи зголемена фреквенција на...