Контакт

Макфакс

  Артикли од Макфакс

  Актуелно

  Свет2 часа

  Заврши истрагата на полицијата – Борис Џонсон казнет

  Британскиот премиер, Борис Џонсон, и министерот за финансии, Риши Сунак, беа казнети затоа што се собраа во канцеларијата на Џонсон...

  Македонија3 часа

  76 нови случаи на Ковид-19 и три починати лица

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.232 тестови, а регистрирани се 76 нови случаи на...

  Македонија4 часа

  Ковачевски повторно воздржан за случајот со Џафери: „Во Собранието се кажуваат многу работи“

  Нема коментар ниту осуда од премиерот Димитар Ковачевски за пцостите искажани од собранискиот спикер Талат Џафери. Ковачевски останува на ставот...

  Свет5 часа

  Талибанците им наредиja на телевизиските водителки да си ги покријат лицата

  Талибанците им наредиja на новинарките во сите авганистански медиуми да ги покриваат лицата кога се појавуваат на телевизија, објавија локалните...

  Македонија6 часа

  (Видео) Пендаровски го прими седумгодишниот Македон кој има математичко знаење на средношколско ниво

  Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Македон Димитриевски, ученик во второ одделение во ОУ „Лирија“ од Тетово, кој поседува натпросечна...