Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Македонија12 минути

Променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи на повеќе места. Локално процесите ќе бидат...

Црна хроника15 минути

Приведен малолетникот кој на социјалните мрежи сподели видео како предизвикува пожар на јавна површина

МВР соопшти дека е приведен малолетникот кој пред десетина дена на социјалните мрежи објави видео како пали оган на јавна...

Македонија2 часа

НБРСМ: Дозволата на „Еуростандард банка“ е укината на 12 август

Народната банка информира дека документот кој се споделува во социјалните медиуми во однос на датумот на укинување на дозволата за...

Соопштенија16 часа

СДСМ: Не е точно дека е договорен премиер по принципот „три години Заев, една Зибери“

СДСМ во целост ја демантира информацијата објавена од страна на една од националните телевизии дека бил договорен премиер по принципот...

Свет16 часа

Гејтс: Спасувам животи, а некои ме обвинуваат дека убивам

Бил Гејтс, ко-основачот на Мајкрософт, милијардер и филантроп, стана позитивна и негативна централна фигура во приказната за Ковид-19. Добрата вест...