Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Црна хроника51 минута

Камион со 81 мигрант излетал од патот кај селото Черкезе

Камион со 81 мигрант излетал од патот кај кумановското село Черкезе. Како што информира полицијата, синоќа во 23 часот на автопатот...

Култура3 часа

Фатих Акин во Битола: Не го сакам холивудскиот стил на претставување на сериските убијци како секси и интелигентни

Не го сакам холивудскиот стил на претставување на сериските убијци како секси и интелигентни, рече режисерот Фатих Акин говорејќи во...

Економија4 часа

„Епл“ треба да ѝ плати данок од 13 милијарди долари на Ирска

Американската технолошка компанија „Епл“ почна епска судска битка со ЕУ поради одредби на Комисијата според кои на Ирска треба да...

Свет5 часа

Италијански војник избоден со нож во Милано, напаѓачот извикувал „Алаху акбар“

Италијански војник бил прободен со нож во грлото од напаѓач, кој, како што се вели во извештаите, извикувал „Алаху акбар“...

Свет6 часа

Кардиналот Џорџ Пел поднесе жалба на пресудата за педофилија

Кардиналот Џорџ Пел поднесе жалба до највисокиот суд во Австралија на пресудата со која е осуден за педoфилија. Врховниот суд...