Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Македонија7 минути

ХЕРА со апел до изборните кандидати да користат точни информации за сексуалното образование

Во екот на предвремените парламeнтарни избори, од Асоцијацијата за здравствена едукација и истражување, ХЕРА, апелираат до сите кандидати и кандидатки...

Македонија11 час

Во Битола се санираат штeтите предизвикани од попладневниот пороен дожд

Во Битола за само 15-тина минути попладнево наврнале над 40 литри дожд на метар квадратен, што предизвика поплави на одредени...

Европа11 час

Стапија на сила контроверзните измени на рускиот Устав

Промените во рускиот устав, вклучително и амандманот што ќе му овозможи на претседателот Владимир Путин да управува со земјата до...

Европа12 часа

Сибирски тигар уби чуварка во зоолошката во Цирих

Женка од видот сибирски тигар убила 55-годишна чуварка во зоолошката градина во Цирих, соопштија властите. Спасувачките екипи не можеле да...

Регион14 часа

Романија на второ место во Европа по бројот на смртни случаи во последните 24 часа

Трет ден по ред повеќе од дваесет луѓе починаа како резултат на инфекција со коронавирус во Романија. Денеска се регистрирани...