Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Европа5 часа

Сојузниците на Путин му се заканија на Макрон: Армијата што ќе ја испратите ќе ја снајде судбината на Наполеон

Сојузниците на рускиот претседател Владимир Путин денеска го предупредија францускиот претседател Емануел Макрон дека војниците што тој ќе ги испраќа...

Црна хроника7 часа

Ограбена банка во населба Илинден

Денеска во 10.26 часот во СВР Скопје било пријавено дека во експозитура на една банка во населба Илинден – Скопје...

Црна хроника8 часа

На диво си го доградил хотелскиот комплекс во Охрид, кривична против охриѓанец

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 67-годишниот Н.Т. од охридското село Пештани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Македонија9 часа

Пратениците на ДУИ и нивните слуги од СДС ја влошија состојбата што свесно ја создадоа со пасошите, вели Ковачки

Денеска, пратениците на ДУИ и нивните слуги од СДС дополнително ја влошија состојбата што свесно и намерно ја создадоа со...

Македонија11 часа

Максим Димитриевски: Тоа што собрав 10.000 потписи докажа оти граѓаните ја препознаваат различноста

Кандидатот за претседател на Македонија од Движењето ЗНАМ, Максим Димитриевски, се обрати откога успеа да ги собере потребните 10.000 потписи....