Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Европа9 часа

Израелскиот „крал на дрогата“ им побегнал на Украинците при депортација

Амос Дов Силвер, основач на најголемата светска мрежа за продажба на дрога преку интернет, побегнал од киевскиот меѓународен аеродром „Бориспил“,...

Култура10 часа

Агенција за филм: Жешко лето за македонската кинематографија со изгледи за „Оскар“

Агенцијата за филм на Република Северна Македонија ги сублимираше успесите и континуитетот на продукција во домашната кинематографија. Врз основа на...

Свет13 часа

Путин одликува двајца херои – пилотот и копилотот кои слетаа во поле и спасија 223 патници

Рускиот претседател Владимир Путин им ја додели титулата „Херој на Русија“ на двајцата пилоти на компанијата „Урал ерлајнс“, кои принудно...

Свет14 часа

Иранскиот тенкер „Грејс 1“ го напушти Гибралтар

Ираниот танкер „Грејс 1“ го напушти Гибралтар, еден ден откако властите на оваа британска територија на југот од Пиринејскиот полуостров,...

Црна хроника15 часа

Кривична за двајца прилепчани кај кои биле пронајдени 9.900 капсули „трамадол“

Прилепската полиција поднесе кривична пријава против двајца прилепчани на возраст од 50 и 23 години кај кои биле пронајдени 9.900...