Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Македонија3 минути

Пендаровски во Москва за Денот на победата

Македонскиот претседател Стево Пендаровски ќе учествува на прославата на 75-годишнината од победата во Втората светска војна на 9 мај идната...

Македонија32 минути

Облачно со температура до 19 степени

Времето во текот на ноќта и изутринава беше претежно облачно, со врнежи кои се преместуваа од централните кон источните делови...

Забава3 часа

(Видео) Судијата што ѝ го причува детето на адвокатката трогна многумина

Судијата во американската државата Тенеси стана популарен поради својот потег. Неговата студентка, 27-годишната адвокатка Џулијана Ламар, полагала заклетва и тој...

Спорт9 часа

Тениски маратон во Лондон, Тим преку Ѓоковиќ обезбеди полуфинале

Во меч кој траеше безмалку 3 часа, српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ загуби од австрискиот тенисер, Доминик Тим со 1-2...

Свет12 часа

Девојка од Бангладеш тврди дека ја чуваат како роб и моли за помош преку „Фејсбук“

Куќна помошничка од Бангладеш, која работи во Саудиска Арабија, на „Фејсбук“ објави потресно видео во кое тврди дека била физички...