Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Македонија16 минути

Може нема да се менуваат табличките туку врз нив ќе се ставаат НМК налепници, вели Спасовски

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во неделното интервју на Радио Слободна Европа најавувa дека е можно да се донесе...

Свет25 минути

Овој човек не е тој Путин што јас го знам, вели неговиот поранешен пишувач на говори

Јас не бев главниот пишувач на говори. Само главниот пишувач на говори има право лично да разговара со претседателот. Така,...

Свет1 час

(Видео) Маж од САД држел во шупа и силувал 13-годишно девојче, го намамил преку интернет

Исчезнaто 13-годишно девојче од Далас било пронајдено заклучено во барака оддалечена повеќе од 1.500 километри во Северна Каролина, откако била...

Спорт2 часа

Српски фудбалер добил срцев напад на терен, сакал да продолжи да игра

Драгиша Гудељ, српскиот фудбалер и брат на ѕвездата на Севилја, Немања Гудељ, доби срцев напад на терен во меч од...

Европа2 часа

Берлин планира да протера над 30 руски дипломати, Москва подготвува остар одговор

Министерката за надворешни работи на Германија, Аналена Бербок, планира да протера повеќе од 30 руски дипломати акредитирани во Берлин, додека...