Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Свет14 минути

(Видео) Маж од САД држел во шупа и силувал 13-годишно девојче, го намамил преку интернет

Исчезнaто 13-годишно девојче од Далас било пронајдено заклучено во барака оддалечена повеќе од 1.500 километри во Северна Каролина, откако била...

Спорт36 минути

Српски фудбалер добил срцев напад на терен, сакал да продолжи да игра

Драгиша Гудељ, српскиот фудбалер и брат на ѕвездата на Севилја, Немања Гудељ, доби срцев напад на терен во меч од...

Европа1 час

Берлин планира да протера над 30 руски дипломати, Москва подготвува остар одговор

Министерката за надворешни работи на Германија, Аналена Бербок, планира да протера повеќе од 30 руски дипломати акредитирани во Берлин, додека...

Свет1 час

САД: Нема назнаки дека Русија ќе го употреби нуклеарното оружје распоредено во Белорусија

Американското Министерство за одбрана соопшти дека нема индиции дека Русија се подготвува да употреби нуклеарно оружје, откако Москва најави распоредување...

Свет2 часа

Тихановскаја: Лукашенко мора да биде отстранет или Европа нема да биде безбедна

Белоруската опозициска лидерка Свјетлана Тихановскаја изјави дека претседателот на нејзината земја, Александар Лукашенко, мора да биде „отстранет и изведен пред...