Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Регион17 минути

Жена во Хрватска која се опоравила од коронавирусот, повторно позитивна

Хрватските здравствени власти забележле т.н. „корона повратник“ во Задар. Имено, една жена која веќе го прележала вирусот, повторно е позитивна...

Македонија26 минути

(Видео) Заев: Избори се потребни во првиот можен термин

Нашата татковина има потреба од избори во првиот можен термин за да го дочекаме новиот бран на коронавирусот наесен целосно...

Европа1 час

Коронавирусот може да стане вирусна настинка

Нела Сршен, хирург во универзитетската болница „Азиенда Оспедалиера“ во италијанскиот град Падова, утрово во емисијата „Добро утро Хрватска“, коментираше за...

Свет2 часа

Кина го усвои спорниот закон за национална безбедност за Хонгконг

Кинескиот парламент речиси едногласно го усвои нацрт-законот за национална безбедност за Хонгконг како одговор на протестите во некогашната британска колонија....

Регион2 часа

(Видео) Полициски дрон во Истанбул растерувал луѓе што отишле на излет и покрај забраната

На последниот ден од карантинот во Истанбул полициски дрон сними група граѓани што отишле на излет наспроти забраната. Непослушните граѓани,...