Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Регион3 часа

Со 1,85 промили алкохол во крвта возел на автопат во спротивна насока

Црногорската полиција го уапсила П.К. (56) откако истиот бил фатен како вози под дејство на алкохол во спротивната лента на...

Свет5 часа

Туристка од САД силувана во јавен тоалет во центарот на Париз

Туристка од САД (27) била силувана во јавен тоалет во центарот на Париз, што ја шокирало париската јавност, која прометната...

Свет6 часа

На милион деца во Лондон ќе им биде понудена вакцина против детска парализа

На околу еден милион деца под 10-годишна возраст во Лондон ќе им биде понудена итна вакцина против детска парализа, откако...

Македонија6 часа

Арсовски: Во Скопје сум, да не ме мислат од СДСМ, сликата е од поодамна

Гледам ме споменуваат СДСМ на прес-конференции дека сум на одмор во моментов, да не ме мислат, не сум на одмор,...

Македонија9 часа

(Видео) Костовски: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации, а глумат загриженост за економскиот стандард

Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ не се ништо, освен лицемери и лажговци. Додека наводно се загрижени за економскиот стандард на граѓаните, високи...