Контакт

Ненад Цветанов

  Артикли од Ненад Цветанов

  Актуелно

  Регион60 минути

  Истражување на „Глобсек“: Црна Гора е најруската членка на НАТО, две третини од Македонците се приврзани кон Русија

  Црна Гора е земја која е најмногу проруски ориентирана од сите членки на НАТО, покажа истражувањето на институтот „Глобсек“ од...

  Регион2 часа

  Радман: Хрватска формира воен камп на Косово

  Хрватскиот министер за надворешни работи Гордан Грлиќ Радман изјави денеска во Приштина дека Хрватска го поддржува дијалогот меѓу Белград и...

  Свет4 часа

  Кинеската ракета која неконтролирано паѓа кон Земјата ќе падне во населено место

  Дел од ракетата што го лансираше првиот кинески модул за вселенската станица Тијанх паѓа на Земјата, а не е познато...

  Економија4 часа

  ФАО: Храната во светот поскапе и во април, 11-ти месец по ред

  Светските цени на храната се зголемија во април, 11-ти месец по ред, достигнувајќи го највисокото ниво од мај 2014 година,...

  Европа5 часа

  Aвстриска министерка: Зелениот пасош да се прошири на земјите од Западен Балкан

  Министерката за Европа во австриската влада, Каролина Едштадлер, процени дека планираниот зелен пасош, кој треба да биде усвоен во ЕУ...