Контакт

Ненад Цветанов

Артикли од Ненад Цветанов

Актуелно

Спорт4 часа

(Видео) Германија лесно ја победи Унгарија

Германија е првата репрезентација која избори пласман во нокаут фазата на Европското првенство. Германците, во второто коло во А групата,...

Спорт6 часа

(Видео) Лудница во Хамбург – Албанија во 95.минута ја шокира Хрватска

Хрватска и Албанија одиграа без победник 2:2 (0:1) во првиот натпревар од второто коло на Европското првенство. Драмата во Хамбург...

Црна хроника7 часа

Неготинец го запалил домот на родителите и покрај судската забрана да се приближува да нивната куќа

Дваесет и седумгодишен неготинец со иницијали .М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители,...

Црна хроника7 часа

Кривична за гостиварец – ги нападнал своите деца, од кои едното малолетно

Полицијата во Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Б.(43) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при...

Македонија12 часа

„Омразата, бализмот и вандализмот не водат кон соживот за кој повикуваат етнички профилираните партии“, велат од партијата Левица

„Знамето на Република Македонија – запалено од страна на необалистичките структури во државава и истото оштетено виси над месна заедница...