Контакт

Ненад Цветанов

Артикли од Ненад Цветанов

Актуелно

Македонија3 часа

Регистрирани нови 521 позитивни случаи на Ковид-19 и 3 починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.231 тестови,...

Култура3 часа

Министерството за култура ги стопира средствата за фестивалот во Крива Паланка поради Аца Лукас

Буџетските средства наменети за Здружението за културни и уметнички дејности „Џој Фест” од Крива Паланка ќе бидат стопирани, бидејќи во...

Европа4 часа

(Видео) Обилни врнежи ја погодија Франција, поплавено метрото во Париз

Обилни врнежи што го зафатија Париз по неодамнешниот топлотен бран поплавија неколку метростаници и го запреа сообраќајот во француската престолнина,...

Македонија4 часа

Хелсиншкиот комитет повика на јавна осуда за ширењето меѓуетничка омраза

Хелсиншкиот комитет за човекови права со загриженост констатира дека државната прослава на годишнината од потпишувањето на Охридскиот договор во организација...

Култура6 часа

„Големата ѕвезда на македонскиот филм“ за Горјан Тозија

„Големата ѕвезда на македонскиот филм“, награда која во рамките на Меѓународниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ традиционално се доделува...