Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Македонија32 минути

  Санкционирани 423 лица за неносење маска

  Во текот на изминатото деноноќие (08/09.08.2020 година) на територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на...

  Вардар, Скопје, МТВ Вардар, Скопје, МТВ
  Македонија1 час

  Претпладне облачно и ветровито, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

  Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе...

  Македонија13 часа

  (фото) Невреме го зафати Скопје

  Невреме со пороен дожд, грмежи и ветер го зафати вечерва главниот град. Поплавени улици и тротоари можат да се забележат...

  Свет13 часа

  Полицаец загина во судирите со демонстрантите во Бејрут

  Во судирите меѓу демонстрантите и полицијата во Бејрут загина еден либански полицаец, изјавил портпаролот на полицијата. Досега во протестите против...

  Свет14 часа

  Германија ги предупреди граѓаните да не патуваат во Бугарија и Романија

  Германската влада ги предупреди граѓаните да не патуваат во Бугарија и Романија поради наглиот пораст на бројот на заразени со...