Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Македонија2 часа

  Шекеринска од Ресен: „НАТО членството ми дава сила”

  Нашата НАТО влезница има преспанска адреса. Преспа е место каде што рековме – сакаме да бидеме во развиениот свет каде...

  Македонија2 часа

  Јанушев: Заев рече дека ќе ги донесе и „Гугл“ и „Фејсбук“, ама и тоа изгледа беше дело на некои пранкери

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 3 вечерва, претпоследниот ден...

  Македонија2 часа

  ССНМ, ЗНМ и СЕММ остро ги осудуваат заканите кон дописничката Милевска

  Здружението на новинари (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) и Советот за етика на медиумите во Македонија...

  Македонија3 часа

  (Видео) Мицкоски: Македонија не му е приоритет на Заев, обновата ќе ги стави државата и народот на прво место

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Општина Ранковце порача дека владеењето на Зоран Заев е кошмар за македонците, но е...

  Македонија3 часа

  Спасовски на средба со млади: Да го доисчистиме и политичкиот отпад на 15 јули, за сигурна европскамладинска иднина дома

  Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба. „ Ве...