Контакт

В. Ј. / Макфакс

Артикли од В. Ј. / Макфакс

Актуелно

Свет10 часа

Ирански командант: Три европски земји ќе одговараат за помошта кон Израел

Командантот на силите Кудс, Есмаил Кани изјави дека трите европски земји кои ги распоредија своите воени авиони за да го...

Свет13 часа

Захарова ги предупреди ЕУ, САД и Киев за украинските напади врз Русија: Си играте со оган

Русија ги предупредува САД и ЕУ, како и Киев, кој го контролираат, дека си играат со оган во врска со...

Европа15 часа

(Видео) Поплави во Северна Италија по обилните дождови: „Ова е бомба, вакво нешто во Милано не сме виделе 170 години“

Невремето и обилните дождови предизвикаа поплави во многу делови на северна Италија, а особено беа погодени градовите Падова и Виченца,...

Македонија16 часа

Европски фронт: Скандалозен јавен политички притисок врз Управниот суд од страна на поразените на изборите

Европскиот фронт со голема загриженост ги проследи денешните скандалозни заканувачки изјави на лидерите на опозицијата кои загубија на претседателските и...

Црна хроника19 часа

Поднесени две обвиненија за назначување директори на училишта во Струшко

Основното јавно обвинителство Струга поднесе два обвинителни предлога за кривични дела несовесно работење во службата од 353-в и продолжено кривично...