Контакт

В. Ј. / Макфакс

Артикли од В. Ј. / Макфакс

Актуелно

Македонија10 часа

Започна „Бела ноќ“ во Скопје

Изложби, перформанси, инсталации, концерти, театарски претстави и филмски проекции ќе се одржуваат вечер во главниот град во рамки на 19....

Црна хроника10 часа

МВР: Приведен криумчар, пронајдени мигранти од Сирија

Денеска (30.09.2023) во 15.40 часот полициски службеници од Полициска станица за граничен премин и граничен надзор Богородица при РЦ за...

Регион11 часа

Косовска влада: Војската на Србија тргна од три правци кон Косово

Владата на Косово вечерва соопшти дека внимателно и будно ги следи последните случувања во врска со движењето на воените единици...

Регион11 часа

Вучиќ: Војската нема да влезе во Косово, ќе ги повлечеме силите од тој простор

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека нема намера да и нареди на армијата да ги премине административните премини со Косово...

Регион12 часа

ЕУ повика на повлекување на српските трупи од косовската граница

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика, Жозеп Борел, изјави дека Европската унија е многу загрижена поради, како што рече,...