Контакт

В. Ј. / Макфакс

Артикли од В. Ј. / Макфакс

Актуелно

Свет2 часа

По нападот врз Трамп, реакции на светските лидери: „Се молиме за неговата безбедност“

Меѓународните лидери објавуваат пораки за поддршка на социјалните мрежи откако поранешниот претседател Доналд Трамп беше повреден на митинг во Пенсилванија....

Свет2 часа

(Видео) Сведок од митингот на Трамп: Забележавме маж со пушка како лази на покривот

Грег, маж кој бил во близина на местото на митингот на Доналд Трамп во Батлер, Пенсилванија, за Би-би-си изјавил дека...

Свет2 часа

(Видео) Снимен моментот кога беше пукано кон Трамп

Доналд Трамп беше нападнат на неговиот митинг во Пенсилванија. Додека го држел говорот, биле испукани неколку истрели. Засега не е...

Црна хроника12 часа

Србинка со повреди забележана покрај автопатот кај Демир Капија, сопругот ја исфрлил од возилото по кавга

Ужасна сцена затекнале полициските службеници во близина на патарината кај Демир Капија. Жена со повреди на телото стоела покрај десната...

Македонија13 часа

Вреди ја обвини ДУИ дека се пазарела за Кичево и Струга за да влезе во Влада, Интегративците тврдат дека е обратно

Коалицијата Вреди тврди дека ДУИ се служи со лаги, само за да креира незадоволство кај Албанците за да се спаси...