Контакт

В. Ј. / Макфакс

Артикли од В. Ј. / Макфакс

Актуелно

Црна хроника2 минути

Граѓаните да не наседнуваат на измами со лажни сообраќајки, веднаш да пријават во полиција

На подрачјето на СВР Скопје изминатиов период регистрирани се повеќе кривични дела „измама“, кои се извршени врз повозрасни лица. Сторителите...

Македонија10 минути

Ивановска: Навреда за сите совесни функционери е констатацијата дека одењето пешки или возењето велосипед е популизам

Поранешната претседателка на Антикорупциската комисија, Билјана Ивановска, во името на сите членови на претходниот состав, преку ФБ статус реагира на...

Регион52 минути

Силно невреме ја зафати Грција, громовите предизвикаа нови пожари

Северот на Грција денеска го зафати невреме пропратено со грмежи, а удари од гром предизвикаа нови пожари. По силното невреме,...

Македонија1 час

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со претставници на Обединетата Македонска Дијаспора

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска, во Вила Билјана во Охрид, ги прими Мето Колоски и Гордан Јорданов од Обединетата Македонска...

Македонија1 час

Мицкоски: Започнуваме со изградба на нова детска градинка во Гази Баба во која ќе бидат згрижени над 60 дечиња

Премиерот Христијан Мицкоски присуствува на поставување на камен темелник за изградба на комплетно нова детска градинка во населено место Трубарево,...