Контакт

В. Ј. / Макфакс

Артикли од В. Ј. / Макфакс

Актуелно

Македонија2 часа

Пратениците на ДУИ и нивните слуги од СДС ја влошија состојбата што свесно ја создадоа со пасошите, вели Ковачки

Денеска, пратениците на ДУИ и нивните слуги од СДС дополнително ја влошија состојбата што свесно и намерно ја создадоа со...

Македонија3 часа

Максим Димитриевски: Тоа што собрав 10.000 потписи докажа оти граѓаните ја препознаваат различноста

Кандидатот за претседател на Македонија од Движењето ЗНАМ, Максим Димитриевски, се обрати откога успеа да ги собере потребните 10.000 потписи....

Македонија4 часа

„Овие скали вратија многу мои соседи од Карпош“ – Ванковска вели дека некои од пензионерите и болните не успеале да се потпишат

Соседи на професорката, Билјана Ванковска, не успеале да го дадат својот потпис за нејзината кандидатура поради големиот број на скали...

Македонија4 часа

Ништо лошо нема да ја снајде земјата од првиот претседател Албанец, Мицкоски ја игнорира европската иднина на граѓаните, оценува ДУИ

Изјавата на првиот човек на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека идејата на Демократската унија за интеграција треба да се игнорира,...

Македонија5 часа

Стојаноски до Бојмацалиев: Дали со законот за откуп на станови што го предлагате и вие ќе стекнете такво право

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски, го праша дополнителен заменик министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев, дали  со законот за откуп...