Контакт

Весна Јакимовска

Артикли од Весна Јакимовска

Актуелно

Свет1 час

(Видео) Објавена прва снимка од извлекувањето на децата по 40 дена поминати во амазонската џунгла

На социјалните мрежи објавено е прво видео од четирите деца кои преживеале 40 дена во џунглата во Колумбија. Снимен е...

Македонија2 часа

Каевски: Што поскоро уставните измени влезат во Собранието тоа подобро

Воспоставениот дијалог со опозицијата е во исклучително важен момент за европската иднина на земјата, истакна на прес-конференција, пратеник и портпарол на...

Македонија3 часа

Меџити да каже зошто нема одговорност за директорот на „Бардовци“ по тепањето на пациентот, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Зошто нема одговорност за директорот на Психијатриската болница каде јавноста беше згрозена од физичкото насилство кон пациентите кои таму се...

Црна хроника3 часа

Тешка сообраќајка кај Ресен: автомобил излета од патот, возачот почина

Маж почина во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Макази – Маркова Нога, кога со возилото излетал од патот. Несреќата, како што...

Македонија5 часа

МВР: Лага е дека директорот на БЈБ влијаел во случај каде се тепани полицајци и бил инволвиран син му

Очигледно на ВМРО-ДПМНЕ им пречат одличните резултати на полицијата во справувањето со криминалот, па затоа шират лаги, реагира МВР откако...