Контакт

Весна Јакимовска

Артикли од Весна Јакимовска

Актуелно

Култура22 минути

Костадиновска-Стојчевска: Агенцијата за филм има средства, никој не ја кочи актуелната продукција

Темата за наводно намален буџет на Агенцијата за филм, како и за обвинувањата од филмската фела дека се кочи процесот...

Македонија1 час

Градоначалникот на Гази Баба пријавил дека некој сакал да го удри со „ауди“, полицијата во акција

Градоначалникот на општината Гази Баба, Бобан Стефковски во МВР пријавил дека лице со автомобил „ауди“ се обидело да удри во...

Македонија2 часа

Груевски за Антонијо Милошоски: Пред секој нов лидер го напаѓа претходниот за да се истакне – таков бил и ќе остане

Експремиерот Никола Груевски се огласи со коментар по вчерашната прес-конференција на пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски кој рече...

Црна хроника3 часа

Се пукало, се удирале со стаклени и дрвени предмети: масовна тепачка во Гостиварско

Полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, денеска, околу 4.30 часот, ги лишиле од слобода С....

Македонија4 часа

Агенцијата за храна со потврда за забранетите пиперки во Хрватска: Ако пратката се врати, ќе биде уништена

Агенцијата за храна и ветеринарство, вчера, преку апликацијата RASFF Window од Системот за предупредување за небезбедна храна на Европската Унија...