Контакт

Виктор Јованов

  Артикли од Виктор Јованов

  Актуелно

  Регион28 минути

  Грција се подготвува за пристигнување туристи, презентиран планот за ублажување на мерките

  Грчката влада го претстави нацрт-планот за олеснување на ограничувањата наметнати од пандемијата на коронавирусот очекувајќи туристите да пристигнат во средината...

  Регион1 час

  Шаленберг: 2021 година не смее да биде изгубена година за Балканот и за ЕУ

  Министрите за надворешни работи на ЕУ ќе разговараат за Русија и Западен Балкан на состанокот в понеделник во Брисел. По...

  Свет2 часа

  (Видео) Познато е каде на Земјата може да паднат делови од кинеската ракета

  Повеќето остатоци од големата кинеска ракета за кои се очекува дека викендов ќе се вратат во атмосферата ќе изгорат при...

  Свет3 часа

  СЗО ја одобри кинеската вакцина на „Синофарм“ за итна употреба

  Светската здравствена организација (СЗО) објави дека кинеската вакцина на „Синофарм“ против Ковид-19 е одобрена за итна употреба, пренесува АП, наведувајќи...

  Македонија3 часа

  Работна средба меѓу јавниот обвинител и Синдикатот на УПОЗ, во фокусот подобрување на условите за работа

  Јавниот обвинител на Република Северна Македонија денеска одржа работна средба со претставници на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи...