Контакт

Актуелно

Европа1 час

Меркел: Се надевам дека има живот после политиката

Германската канцеларка, Ангела Меркел, изјави дека е подготвена да продолжи да работи како канцелар по нападите на тресење, како и...

Регион2 часа

Судот одлучи: Холандија е делумно одговорна за 350 жртви во Сребреница

Врховниот суд на Кралството Холандија денеска потврди претходна судска одлука според која Холандија е делумно одговорна за смртта на 350...

Македонија3 часа

Директорка на битолска болница вработила некомпетентни болничари

Полицијата поднесе кривична пројава против  В. С. (56) од Битола поради злоупотреба на службената положба и овластувањето. Пријавената, во својство...

Црна хроника3 часа

Над 40 мигранти пронајдени во камион со кој управувал скопјанец

Вчера, кај базата на „Македонијапат“ – Гевгелија, полициски службеници дале знак за запирање товарно возило „мерцедес атего“ со скопски регистарски...

Свет4 часа

Евакуација на жители поради силна експлозија во Крајстчрч

Во силна експлозија на гас во Крајстчрч во Нов Зеланд, каде што пред четири месеци имаше смртоносни напади во две...