Контакт

Актуелно

Економија10 минути

Бектеши: Две турски компании во конкуренција за изградба на магистралниот гасовод

Две турски компании влегоа во конкуренција за изградба на магистралниот гасовод во Северна Македонија, објави министерот за економија Крешник Бектеши....

Македонија1 час

Возрасните пациенти со спинална мускулна астрофија за првпат добија лек

Министерството за здравство информира дека вчера за првпат на Клиниката за неврологија двајца возрасни пациенти со спинална мускулна атрофија тип...

Црна хроника1 час

396 санкционирани возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само...

Македонија2 часа

Сончево со температура до 16 степени

Наутро ќе биде студено и понекаде во котлините со појава на магла. Преку денот сончево со мала локална облачност и...

Македонија12 часа

За дијабетичарите ќе се обезбеди инсулин до декември 2022 година

Владата на денешната седница ја разгледа и усвои Информацијата за спроведување на јавна набавка на инсулин, глукагон, инсулински игли и...