Контакт

Актуелно

Свет8 минути

Европската комисија почна со набавка на роботи за дезинфекција на болници

Европската комисија започна со набавка на 200 роботи за дезинфекција на болници во вредност од 12 милиони евра, кои ќе...

Економија35 минути

Бензинот поевтинува, дизелот поскапува

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) донесе одлука за нови цени на горивата, која започнува од ноќеска на полноќ и ќе...

Европа47 минути

СЗО: Европа ќе биде погодена од трет бран на коронавирус на почетокот на 2021 година

Светската здравствена организација стравува дека Европа може да се соочи со трет бран на коронавирус на почетокот на 2021 година...

Регион2 часа

Со ковид заразен епископот Давид кој ја водеше литургијата на погребот на Иринеј

Српскиот епископ Давид е заразен со коронавирус и се наоѓа во Центарот за клинички болница (КБЦ) „Д-р Драгиша Мишовиќ“, објави...

Свет3 часа

Кина тестира милиони луѓе и затвора училишта поради неколку случаи на новозаразени

Кинеските власти тестираат милиони луѓе, воведуваат карантини и затвораат училишта кога минатата недела открија неколку локални трансмисии на коронавирус во...