Контакт

Актуелно

Македонија47 минути

(Видео) Стоилковски: Дали во случајот „Лабораторија“ во Визбегово е вмешан братот на шефот на кабинетот на Ковачевски?

„Полицијата на Оливер Спасовски спроведува акција за борба против дрогата, открива и влетува во лабораторија, сето тоа го документира со ...

Европа1 час

Русија го прогласи Навални за терорист

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој е во затвор една година, е вклучен на листата на терористи и екстремисти на...

Македонија3 часа

Работните групи на Владите на Северна Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија, денеска, во рамките на заедничката седница...

Свет3 часа

Рамзан Кадиров: Да бев на местото на Путин, одамна ќе ја окупирав Украина

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров изјави дека САД ја користат Украина за поставување воена база на нејзина територија, додавајќи дека доколку...

Регион5 часа

(Видео) Снегот ја блокираше Грција – повеќе области без струја, возачи заробени на патиштата

Снежна покривка синоќа ја прекри целата грчка престолнина, при што беше нарушен авиосообраќајот и заробени десетици возачи на патиштата. Најдраматична...