Контакт

Актуелно

Бизарно6 часа

Од британска палата украдена златна ВЦ школка вредна 5 милиони долари

Златна ВЦ школка од 18 карати е украдена преку ноќ од дворецот Бленхајм каде е роден Винстон Черчил, јави Би-би-си....

Свет7 часа

Првата пловечка нуклеарна централа стигна на својата цел

Првиот пловечки нуклеарен реактор во светот, кој Русија го изгради и покрај предупредувањата од здруженијата за заштита на животната средина,...

Европа8 часа

(Видео) Ужасни последици од невремето во Шпанија: Обилните врнежи однесоа шест животи

Обилните дождови во југоисточна Шпанија однесоа уште два животa, со што бројот на загинатите се искачи на шестмина, соопштија денеска...

Свет10 часа

Белата куќа потврди: Синот на Бин Ладен е убиен во анти-терористичка операција

Белата куќа денеска соопшти дека Хамза бин Ладен, син на убиениот лидер на терористичката Ал-Каеда, Осама бин Ладен, кој и...

Свет10 часа

Жена од Калифорнија во тешка здравствена состојба поради крема за лице

Жена од Калифорнија е хоспитализирана во полукоматозна состојба откако употребила крема за лице од Мексико кој била натопена во токсична...