Контакт

Актуелно

Црна хроника19 минути

Повреден дебарчанец – додека товарел вреќи, тракторот го прегазил

Дебарчанец е повреден при товарање вреќи со жито. Како што информира МВР, вчера околу 14,40 часот во Демир Капија пријавено...

Црна хроника37 минути

Скопјанец тешко повреден при судир на камион и ,,сеат ибица”

Скопјанец е тешко повреден во сообраќајна несреќа меѓу камион и ,,сеат ибица”. Како што информира МВР, несреќата се случила вчера...

Македонија48 минути

Почнува забавата во новогодишната населба „Винтерленд“

Од денеска до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните...

Соопштенија1 час

ВМРО-ДПМНЕ:Ветувањето на СДСМ за чист воздух е голема измама

Ветувањето на СДСМ за чист воздух е голема измама.Петре Шилегов е градоначалник повеќе од една година, а СДСМ скоро две...

Соопштенија1 час

СДСМ:Проблемот со аерозагадувањето ВМРО-ДПМНЕ со години го игнорираше

Децениските криминални политики на ВМРО-ДПМНЕ, придонесоа за систематско уништување на зеленилото и животна средина, а игнорирањето на алармантните последици од...