Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

Казнети 152 возачи во Скопје: 99 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (26.03.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија...

Регион1 час

Убиство во Албанија: Пред телевизијата убиен вработен на „Топ чанел“

Член од обезбедувањето на албанскиот медиум „Топ чанел“ Паљ Коља (60) е убиен синоќа, кога непознати лица пукале во правец...

Македонија1 час

СДСМ: Три години членство на НАТО, обезбедена безбедност и стабилност

На денешен, пред три години државата, предводена од СДСМ стана полноправна членка на НАТО Алијансата. Три години е обезбедена безбедноста...

Македонија1 час

ВМРО-ДПМНЕ: Врв на мизерија – Шаќири вели дека владата нема пари за учебници, а има за тендери на братот на Груби

Врв на мизерија – Шаќири вели дека владата нема пари за учебници, а има за тендери на братот на Груби....

Македонија1 час

Попладне се очекува пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со...